Fc Chelsea

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Carlos Tevez

životopis

Celým jménem Carlos Alberto Carlitos Tevez narozen 5. února 1984 v Ciudadela, provincii Buenos Aires je Argentinský fotbalový útočník, který si udělal své jméno v Argentinském velkoklubu Boce Juniors a následně v Corinthians. V současnosti hraje za West Ham United. Ačkoli byl tento poslední přestup šok pro celý fotbalový svět, který předpokládal, že přestoupí do nějákého z evropských velkoklubů jako například Arsenal Londýn, Barcelona, Chelsea nebo Real Madrid. V současnosti je považován za jeden z největších světových talentů, stejně jako jeho spoluhráč z reprezentace Lionel Messi, byl označen za nového Diega Maradonnu, ten ho jednou popsal jako argentinského proroka jednadvacátého století‘.

Carlos se narodil a vyrostl ve skromném sousedství Ejército de los Andes, známé jako Fuerta Apache, kde získal přezdívku Apache. Carlito má jizvu od ucha až po hrudník, kterou si vytvořil, když se jako malý opařil vařicí vodou. Carlos odmítnul plastickou operaci od té doby, co byl čtyři měsíce mimo hřiště.

Do Bocy Juniors přišel ve třinácti letech a svůj debut v A-týmu si odbyl 21. října 2001 v zápase proti Tallerers de Cordoba a vydržel zde do konce roku 2004. S Bocou vyhrál Argentine Championship (2003), Copa Libertadores (2003), Intercontinental Cup (2003) a Copa Sudamericana (2004). Kvůli Interkontinentálnímu poháru v roce 2003 se nezúčastnil FIFA World Youth Championship 2003 s argentinským týmem.

Tevez byl klíčovým hráčem Bocy Juniors v Copě Libertadores 2003, ale největší formu měl na Olympijských hrách 2004, kde v šesti zápasech vsítil 8 gólů- tím získal titul nejlepšího střelce turnaje a i díky němu Argentina získala zlatou medaili. Také se zúčastnil Copy Américy 2004, tím Argentině pomohl k druhému místu hned za odvěkým rivalem Brazílií.

Argentinští sportovní experti jej zvolili jako nejlepšího argentinského fotbalistu let 2003 a 2004 a nejlepšího argentinského sportovce vůbec za rok 2004. Byl pojmenován Futbolista latinoamericano más destacado (nejpozoruhodnější latinoamerický fotbalista) 2003 televizní sítí Latin American Fox Sports a v téže sezóně se stal druhým nejlepším střelcem světa s 16 góly, když mu jeden zásah scházel na Aliho Daeího z Iránu.

V prosinci 2004 přestoupil za 20 milionů dolarů do Sports Club Corinthians Paulista, kde podepsal pětiletý kontrakt. Následovala smlouva s Media Sports Invesment. Smlouva byla největší transfer jihoamerické historie. Zpočátku jej v Corinthians moc rádi neměli- jak fanoušci, tak brazilský prezident Lula. Nicméně se stal hvězdou a kapitánem týmu, který vyhrál brazilskou ligu a soutěž o nejoblíbenějšího hráče fanoušků. Velmi často se otevřeně mluvilo o jeho přestupu do londýnské Chelsea, kde již úřadovaly miliony ruského majitele Romana Abramoviče. I přes všechny nabídky a spekulace zůstal Carlitos věrný barvám Corinthians.

Tevez byl nominován trenérem Jose Pekermanem na fotbalové MS 2006 do Německa. Zápas proti Pobřeží Slonoviny odehrál v základní sestavě, proti Srbsku a Černé Hoře však od první minuty nenastoupil, ale i přesto vstřelil po svém příchodu na hřiště pátý gól, na který mu nahrál Lionel Messi a o pár minut později si obrátili role - Tevez přihrával Messimu na konečných 6:0. V posledním zápase skupiny C, kdy Argentina remizovala s Nizozemskem, hrál celý zápas a byl zvolen mužem zápasu. Argentina zůstala po prohraném penaltovém rozstřelu s domácím Německem za branami semifinále, i když byla mnoha odborníky považována za největšího favorita turnaje, poté co Brazilci zůstali v základní skupině daleko za očekáváním.

23. srpna 2006 Sky Sports odhalili, že Tevez odmítnul hrát v Corinthians. Článek tak naznačil jeho pravděpodobný přestup do Evropy. Skloňovala se především jména Manchesteru United a Chelsea. Ještě 31. Srpna 2006 což byl poslední den termínu přestupů Tevez na svých stránkách oznámil, že spolu s Javierem Mascheranem přestoupili do West Hamu United za neznámou částku, čímž šokoval celou fotbalovou veřejnost.
Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.