Fc Chelsea

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Frank Lampard

Frank Lampard

Životopis

Datum Narození­:20.06.1978

Město Narození:

Romford, Anglie

Znamení:

­ Blíženec

Životopis: Frank Lampard - Cesta za štěstím Frank Lampard to během svého působení ve West Hamu neměl ani trochu jednoduché. Mnoho fanoušků bylo toho názoru, že má místo v základním kádru jen kvůli protekci. V trenérských funkcích působili jeho otec a strýc. Tyto spekulace neustaly ani poté, co byli oba z West Hamu propuštěni. A tak se Frank Lampard junior rozhodl zkusit štěstí u londýnských rivalů Chelsea. Když se rozhodl přesídlit z jedné části Londýna do druhé, udělal tím tečku za působením rodiny Lampardů v klubu West Ham United. Jeho otec, Frank Lampard starší, byl jedním z nejlepších hráčů West Hamu na konci 70. a začátku 80. let.

A když Frank Lampard starší ukončil kariéru, West Ham zůstal stále zapsán v jeho srdci, což se projevilo i o deset let později, kdy se do klubu vrátil. Tentokrát už ne v roli hráče, nýbrž jako jeden z dvojice trenérů. A tím druhým nebyl nikdo jiný než strýc Franka mladšího, Harry Redknap. Proto nebylo překvapením, že Frank Lampard krátce po propuštění otce a strýce ze služeb West Hamu klub opustil také. Trenér Claudio Ranieri a jeho Chelsea velice pružně zareagovali a rychlým jednáním získali před ostatními konkurenty v boji o Lamparda výhodu. Ranieri je známý tím, že dává přednost špičkovým
anglickým hráčům před drahými hvězdami ze zahraničí. Tímto se velmi odlišuje od svých předchůdců. Proto neváhal nabídnout za Lamparda 11 milionů liber, což byla částka, které "Kladiváři" z West Hamu neodolali.

Lampard si dobře vzpomíná na okolnosti, za kterých se dozvěděl o propuštění otce a strýce. Tuto nepříjemnou novinu mu sdělila jeho matka. "Nikdy jsem si nepřipouštěl, že by tato situace mohla někdy nastat. Vůbec nic jsem nevěděl, jen jsem přišel na návštěvu k mojí matce. Jakmile jsem otevřel
dveře, tušil jsem, že něco není v pořádku. A pak mi matka prozradila, že otce i strýce propustili" popisuje Frank Lampard. V tu chvíli se mu zhroutil celý svět. "Bylo to hrozné. V takových chvílích si rozmýšlíte, jestli chcete i nadále zůstat v klubu nebo ne. West Ham byl už od mých osmi let celý můj život. Na druhou stranu jsem vždy snil o tom, že jednou přestoupím do nějakého většího klubu, kde bych měl šanci něco velkého vyhrát. Chápu, že to může vypadat, že jsem opustil klub jen kvůli té události s otcem a strýcem, ale ve skutečnosti bych odtud stejně jednou odešel. Tohle mě k tomu jen důrazněji popostrčilo. Můj odchod z klubu byl opravdu otázkou času, nikdy jsem si nemyslel, že ve West Hamu zůstanu navždy," vysvětluje Lampard.


Jméno a příjmení:

Frank Lampard

Tým:

Chelsea FC

 

Národnost:

Anglie

 

Datum narození:

20.06.1978

 

Výška:

183 cm

 

Váha:

84 kg

 

Preferovaná noha:

obě

 

Hodnota na trhu:

38.500.000 €

 

V klubu od roku:

2001

 

Kontrakt do roku:

2009

 

Předchozí klub:

West Ham Unite

 

Fotbal má v genech. Jeho otec Frank vyhrál s West Hamem dvakrát Anglický pohár, strýc Harry Redknapp si s míčem tykal neméně dobře a dnes je z něj úspěšný trenér. No, a bratranec Jamie Redknapp momentálně hraje Premier League v Southamptonu. Záložník Chelsea Frank Lampard je ideálním důkazem, že jablko většinou nepadá daleko od stromu.

Možná měl štěstí v tom, že pro radu nemusel chodit daleko, ale otec Frank, který dělal Harrymu Redknappovi ve West Hamu dlouho asistenta, mu nikdy nic zadarmo nedal. Do Upton Parku přišel Frank Lampard junior v létě 1994 jako šestnáctiletý. Čtyři měsíce se rozkoukával na hostování v tehdy třetiligovém Swansea City, ale pak už zůstal West Hamu věrný. Ve 132 zápasech dal 23 gólů.

Postupně mu však začal být průměrný klub těsný. A když v roce 2001 dostala vyhazov trenérská dvojice Redknapp - Lampard, byla to poslední kapka k odchodu. 14. června přestoupil za 11 milionů liber do Chelsea, klubu vedeného Italem Claudiem Ranierim.

Chvilku trvalo, než fanoušci na Stamford Bridge začali skandovat jeho jméno. Hned ve čtvrtém zápase byl vyloučen a do Vánoc nedal od srpnového debutu za Chelsea ani gól. Ranieri s ním však měl trpělivost. "Připadal jsem si jako Michelangelo. Věděl jsem, že mám moc dobrý materiál, ale musí se s ním pracovat," vzpomíná na Lampardovy začátky.

"Začal jsem daleko víc trénovat, protože tady byla řada skvělých hráčů a já se chtěl prosadit," přidává rodák z Romfordu. Postupně se kolem Lamparda začala hra Blues točit. V sezoně 2003/2004 pomohl Chelsea 10 góly k druhému místu v Premier League i do semifinále Ligy mistrů. Ruskému majiteli klubu Romanu Abramovičovi to však bylo málo a přivedl do klubu ambiciózního portugalského kouče Josého Mourinha.

 

Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.