Fc Chelsea

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Gianluigi Buffon

Životopis

Gianlugi Buffon se narodil v italském městě Carrara 28. ledna 1978. Vyrůstal ve velmi sportovně založené rodině. Jeho matka - Maria Stella házela diskem (přes17 let ji patřil rekord Itálie v hodu diskem), jeho otec – Adrian byl mistrem junioru ve vrhu kouli. Jeho dvě sestry závodně hrají volejbal a jeho strýc Angelo Masocco byl kdysi basketbalistou a hrál také v první lize. Sám Gigi je synovec kdysi velmi dobrého brankáře Milána a reprezentace Itálie z 50-60 let. – Lorenzo Buffona. A rozhodl se, že půjde v jeho stopách.

 

    Na počátku Gianlugi hrál na postu záložníka. Ale daleko více ho bavilo a šlo mu chytat balony do náruče a pomalu dospěl k názoru, že se stane brankářem. Jeho rozhodnutí bylo to nejlepší, co mohl udělat, protože je řazen k nejlepším brankářům světa.

 

    V útlém věku se zapsal do školky A.C. Parma. V roce 1993 chytal na mistrovství Evropy do 16 let. Ve finále Itálie prohrála z Polskem a museli se spokojit se stříbrem. Byl to první větší úspěch Gigiho. Ve věku 17 let se uskutečnila jeho premiéra v Serii A, v zápase s Milánem. Zápas skončil remízou 0:0 a Buffon byl vyhlášen hvězdou zápasu. Po jeho skvělých výkonech v Parmě si zajistil účast v reprezentaci.Tehdy měl 19 let. Před zápasy reprezentace měl velkou trému, ale byl hrdý že může zastupovat skvělého a slavného Gianluceho Pagliucae, který byl zraněný. Bál se ale, že nepodá tak dobrý výkon jak on.

 

    Premiéru v reprezentaci si zahrál 29.10.1997 v barážovém zápase o postup na mistrovství světa ve Francii proti Rusku. Před zápasem se Buffon bál, že když nepostoupí Itálie, budou vinu dávat jemu.Zápas skončil remízou 1:1.V odvetě Itálie vyhrála 1:0 a postoupila na MS France 98‘. Na MS trenér Cesare Maldini vzal tři brankáře,mezi nimi byl také Buffon.Po zranění se vrátil Pagliuca a Buffonovi nedal šanci,nehrál ani minutu.Následující dvě sezony hrál v barvách Parmy.V sezoně 1998/1999 získal pohár Itálie a také pohár UEFA a v roce 1999 Superpohár Itálie.

 

    V kvalifikaci na Euro 2000 pod trenérem Dino Zoffem se stal brankářem číslo 1. Poslal Francesca Tolda na lavičku. Bohužel před samým začátkem se stalo neštěstí. V přáteláku před Eurem 2000 si zlomil prst a s ME se mohl rozloučit. Během celého turnaje zářil Toldo.V semifinálovým zápase proti Nizozemsku Toldovi nedokázali dát pět penalt!! Ve finále Itálie nečekaně prohrála s Francii. Mnoho lidí je názoru , že kdyby chytal ve finále Buffon, titul mistra Evropy by poputoval do Itálie.

 

    V roce 2000 Buffon odmítl mnoho zajímavých nabídek(np. z Manchesteru United). Rozhodl se nadále působit v Parmě. Začínal se stávat idolem a oblíbencem fanoušků Parmy. Hrál v Parmě ještě rok .Po 168 utkáních za Parmu se rozhodl odejít do Juventusu Turín. Byl hladový po úspěších. Měl chut‘ získat Scudetto. Celý přestup stál Juventus 46 milionů eur. 37 milionů Juventus zaplatil za samého Buffona a ještě přidali za 13 milionů Bacchiniego.

 

    Na počátku jeho forma v Juve nebyla příliš dobrá. Dělal mnoho hloupých chyb, přes které Juve ztratil mnoho bodů. Ze dne na den se zlepšoval a chytal líp.Mnoho lidí tvrdilo, že počátkové chyby byly způsobeny aklimatizaci v klubu. Bohužel Juventus vypadl z Ligy Mistrů. 5 května po vítěztví Juventusu nad Udinese, Bianconeri získávají 26 scudetto! Tím samým Buffon získává první scutetto. V Juventuse se stal následujícím výborným brankářem, který udržuje historii skvělých brankářů působících v Juventuse (np. Zoffie, Tacconi,Peruzzi).17 prosince byl vyhlášen přes La Gazzettu Dello Sport nejlepším brankářem Itálie roku 2002.

 

    Buffon je velmi upřímný člověk.Vždycky mluví a dělá to co má na srdci.Nemá rád lidi, kteří lžou a nejsou upřímní. Není nikde na čas je velmi nepřesný.Na tréninku je vždycky jako poslední. Občas si se svou nastávající Alenou Šeredovou zařádí na diskotéce. Velmi často pomáhá jiným. Pomáhá chudým a nemocným lidem. Jeho vzory jsou : kamerunský brankář N’Kono a Luca Marchegiani – do nedávná brankář Lazia. Jeho hobby : plavání, fotbal, křížovky. Jeho aktualní cíl je získat co nejvíc s Juve a reprezentací.

Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.