Fc Chelsea

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Steven Gerrard

Steven Gerrard

Životopis

Nejen stejné místo narození pojí Stevena Gerrarda s legendární čtyřkou fenomenálních muzikantů. Je toho mnohem, mnohem víc. Třeba prostý původ. "Fotbal jsem se učil na ulici," popisuje poměry, z nichž vyšel. Posluchače přitom v uších drásá jeho nenapodobitelný liverpoolský přízvuk, kterému často nerozumějí ani obyvatelé ostatních končin Spojeného království.

Se slavnými krajany by si však popovídal bez překážek. I o tom, co mají společného, teď hlavně slávu a uznání. Lidé ho zbožňují, ale velkohubých výroků ve stylu "Jsem větší než Ježíš" se od něj nedočkáte. A přitom pro fanoušky Reds je možná opravdovým Mesiášem… Napíšeme ti hit, jako by si kdysi řekli hudební mágové John Lennon s Paulem McCartneym. Help? Ano, pomoc jistě potřebuje. Sám na všechno nestačí, i když to někdy tak vypadá. Perný den? Ten má skoro pořád. S kapitánskou páskou přijal odpovědnost za úspěch. Jenže Gerrardovi teď zní v hlavě jiný "broučí" šlágr: Tomorrow Never Knows. Zítřek nikdy neví. "Pro trenéra Beníteze je hráčem číslo jedna. Hodlá okolo něj postavit celý tým," říká Rick Parry, výkonný ředitel Liverpoolu.

To je jedna strana příběhu. Tu druhou píše sám hlavní protagonista. "Odejdu, když bude mít klub nízké ambice," hrozí Gerrard. Není těžké uhodnout, co se za těmito slovy schovává. Gerrard je reprezentant. Potřebuje se ukázat na nejvyšší úrovni, hrát špičkový fotbal. A ten se servíruje jen v Lize mistrů.

Jméno: Steven Gerrard
Přezdívka: Stevie G
Narozen: 30. května 1980 Whiston , Velká Británie
Výška: 188 cm
Váha: 82 kg
Číslo dresu: 8
Klub: FC Liverpool
Post: záložník
Úspěchy: vítěz Ligy mistrů 2005, Poháru UEFA 2001, Evropského superpoháru 2001, Anglického poháru 2001, anglického ligového poháru 2001 a 2003

 

Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.